Zastosowanie ręcznie formowanej cegły klinkierowej

13 stycznia 2019

Cegły elewacyjne to uznany element budowlany, który pełni funkcję dekoracyjną, jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, a przy tym sprawia, że dom odróżnia się spośród innych. Z jakiego powodu cegła elewacyjna jest tak popularna i gdzie się jej używa? Jakie kolory może przybierać ozdobny klinkier?

Cegła elewacyjna – przeznaczenie

Naturalne cegły klinkierowe zachwycają swoim niepowtarzalnym designem i mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Cegły klinkierowe wspaniale dekorują domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich chropowata powierzchnia świetnie sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża wytrzymałość i wyśmienicie radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być stosowana na ścianach wewnątrz domu, jak również do zabudowania kominka lub wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu – możliwości jest bardzo dużo!

Klinkierowa cegła na elewację – bogactwo kolorów

Klinkierową cegłę na elewację cechuje niska nasiąkliwość, trwałość oraz odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, co sprawia, że jest chętnie stosowana w branży budowlanej. Aczkolwiek parametry techniczne to nie wszystkie plusy, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą mieć odcień brązu, żółci, beżu, pomarańczu, czerwieni, a po dodaniu glinki w kontrastowym kolorze również wiele innych, łącznie z różowym czy niebieskim. Taka elewacja wygląda wyjątkowo i sprawia, że budynek się wyróżnia!