sklep jubilerski kraków, złotnik kraków

Zakupy, porady, możliwość dopasowania biżuterii – atuty sklepu jubilerskiego

26 października 2019

Wraz z rozkwitem rynku i zwiększeniem się dostępu do internetu, zmieniliśmy także nasze nawyki związane z robieniem zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie wykorzystujemy możliwość zamawiania w sieci. I chociaż w internecie można wyszukać praktycznie wszystko, wciąż wiele rzeczy należy nabywać w sklepach stacjonarnych. Należy do nich m.in. biżuteria.

Plusy zakupów w sklepie jubilerskim

Kupno srebrnej broszki, pierścionka lub łańcuszka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas codziennych zakupów. Tym samym, żeby mieć pewność, iż biżuteria spełni w pełni nasze oczekiwania, powinniśmy przyjrzeć się jej osobiście w sklepie jubilerskim. Jest wiele przesłanek, które przemawiają za takim postępowaniem. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, szczególnie gdy pragniemy kupić obrączki lub pierścionek zaręczynowy, mamy możliwość przymierzyć biżuterię oraz przekonać się jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszej dłoni. Jeżeli zaś znajdziemy wzór pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on zbyt ciasny lub zbyt luźny, jubiler na naszą prośbę dopasuje go do pożądanego wymiaru albo wykona nowy. Kolejną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z kompetentnej porady złotnika. Podpowie on, które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, zaprezentuje aktualne trendy we wzornictwie, poradzi nam jak dopasować właściwy kruszec, a klientom szukającym biżuterii na prezent doradzi, co teraz daje się z okazji ślubu, chrztu czy urodzin.

Dodatkowe usługi jakie świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich wyrobów, ale również pełnią dodatkowe usługi. Główną z nich jest renowacja popsutej biżuterii. Jeżeli zerwał się nam naszyjnik albo wypadł kamień z kolczyka, złotnik szybko i perfekcyjnie naprawi go w swojej pracowni. Poprawi również obwód sygnetu, gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto posiadał mniejszy obwód palca. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje również na wisiorku czy pierścionku datę, podziękowania, gratulacje czy też inną znaczącą dla nas treść. Natomiast jeżeli pragniemy sprezentować komuś unikatowy upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na naszyjnik czy też sygnet, możemy polecić jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego projektu. A jeśli w domu trzymamy niekompletną lub niepotrzebną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym funkcjonuje skup metali szlachetnych.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]