Wisiorki srebrne

23 listopada 2018

Więcej o wisiorkach na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje też na kontakt z wodą czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.