Środki do usuwania farby olejnej – działanie

19 sierpnia 2019

Jeśli chcesz kupić środki do czyszczenia elewacji, koniecznie odwiedź tę stronę

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków bardzo się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego często napisy te niosą treści wulgarne bądź rasistowskie. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków robią co w ich mocy, aby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo pracy i jest dość kosztowne. Inną opcją jest użycie środka do mycia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja sprawia, iż środki tego typu umożliwiają czyszczenie nawet mocno chropowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na ścianę budynku – w tym celu należy skorzystać z dużego pędzla lub wałka. Po co najmniej godzinie preparat trzeba opłukać myjką ciśnieniową albo spłukać wodą.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na działania wandali. Mały pojemnik środka przyda się również właścicielom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]