Srebrna biżuteria posłuży lata. Wystarczy o nią zadbać

9 listopada 2018

Więcej szczegółów o srebrnej biżuterii

Jest z nami od tysięcy lat i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją ciała, a także pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic więc zaskakującego, że biżuterię równie chętnie zakładają kobiety oraz mężczyźni, maluchy oraz dorośli, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak chętnie kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały przynajmniej pięć dziesięcioleci?

Czemu powinieneś postawić na srebrną biżuterię?

Największym plusem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością fakt, że jej stosowanie pozwala ustrzec się wielu dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest rekomendowane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć też o jego wyglądzie, który łączy się z dość niewielkimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży wiele lat, ale powinniśmy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować lub pęknąć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie z alkoholem czy amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]