Skanery 3D do profesjonalnych zastosowań kupisz w sklepie CadXpert

24 lutego 2020

Co powinno się wiedzieć o skanery 3D cena?

W ofercie CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępny jest sprzęt od poniższych producentów:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków,
– Shining 3D – skanery EinScan oraz FreeScan,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D.

Shining 3D – skanery od pomysłodawcy licznych patentów

Marka Shining 3D od ponad dziesięciu lat (od 2004 r.) produkuje najwyższej klasy urządzenia do druku 3D (skanery 3D, ale także drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D wyróżnia się innowacyjnością, jest też autorem wielu patentów – do 2015 roku złożyli ich łącznie kilkaset ( między innymi na oprogramowanie oraz wzory). Skanery 3D tej firmy mają rozległe zastosowanie w edukacji, motoryzacji, lotnictwie i szeregu innych sektorach przemysłu. Urządzenia Shining 3D dążą do redukcji kosztów produkcji, a zarazem poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności.

Skanery 3D Degree of Freedom – 3 linie urządzeń

Wyróżnia się Degree of Freedom skanerów 3D marki DOF:
– Swing – urządzenia z tej linii wyróżniają się dwiema kamerami, kształtem (wyglądają jak litera L), dużą efektywnością i prędkością pomiarów oraz łatwą obsługą. Sklep CadXpert posiada w ofercie również skanery 3D HD – zastosowane w nich aparaty o dużej rozdzielczości gwarantują skany w jakości HD.
– Edge – to linia urządzeń, które cechują się precyzją oraz szybkością. Dzięki aż sześciu dostępnych metod skanowania można jeszcze staranniej dobrać potencjału urządzenia do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej linii gwarantują dużą dokładność skanów, a przy tym są bezproblemowe w obsłudze i skuteczne. Możliwe jest zeskanowanie także obszarów o utrudnionym dostępie (jak przykładowo wycisku dentystycznego), toteż są używane w implantologii oraz protetyce.
– Freedom – kolekcja ta jest najszybsza i najbardziej precyzyjna. Przy zastosowaniu technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest bardzo dokładny. Szybkie działanie, prosta i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe plusy skanerów 3D z linii Freedom.

Skaner 3D Tiger od RS SCAN dla producentów obuwia i rehabilitantów

Ostatnia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment firmy RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym cechuje się ten sprzęt? Nadzwyczajną szybkością pracy – skanowanie zajmuje maksymalnie 15 sekund. Użycie aż dziewięciu kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej umożliwia perfekcyjne odzwierciedlenie obiektów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest adresowane zwłaszcza do producentów obuwia, rehabilitantów oraz ortopedów. Dokładność jego działania jest używana do skanowania stóp, butów czy wkładek.

Skanery 3D nie są obecnie wielkim kosztem

Skan 3D oraz druk 3D nieustająco się rozwijają, za rozwojem idzie zaś użycie coraz to nowszych technologii oraz półproduktów. To w efekcie sprawia, że skanery 3D i ich cena stopniowo obniżają się. Jeszcze nie tak dawno temu były to urządzenia, które posiadały wyłącznie największe korporacje, w dzisiejszych czasach profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet nieduża firma. W asortymencie CadXpert najprostsze modele skanerów 3D dostępne są już od 7000 złotych (przykładowo model Shining3D Einscan SE). To niedużych gabarytów urządzenie, które waży niecałych 3 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa precyzyjnie, szybko i odwzorowuje każdy detal.

Zamierzasz kupić skaner 3D? Skorzystaj z porady ekspertów CadXpert

Czy wygodniej nabyć wysokiej klasy skaner 3D w sklepie online czy stacjonarnym? Za zakupami przez internet przemawia nielimitowany czas, żeby dobrze zastanowić się nad wyborem urządzenia dopasowanego do potrzeb naszej firmy, a także sposobność wykonania ich o każdej godzinie. A p zakupów stacjonarnych? Opcja zobaczenia urządzeń na żywo i skorzystanie z porady ekspertów. Ale jedno z drugim da się łączyć – można wybrać online wstępnie jakiś model, a następnie umówić się (telefonicznie, przy pomocy formularza kontaktowego czy mailem) na wizytę w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D albo inny sprzęt do druku przestrzennego to poważna inwestycja, w związku z tym warto podjąć decyzję o jego zakupie po skorzystaniu z fachowego wsparcia konsultantów CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje pełną obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia, jak również wsparcie techniczne.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]