Różnorodność kolczyków z kamieniami

29 stycznia 2022

Chcesz zamówić kolczyki z kamieniami? Sprawdź www.bizutik.pl.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy wisiorki. Minerały mogą całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny charakter mają wszak ozdoby z kryształami, inny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? To może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że wiele surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z wapnia i cyrkonu, a rozmaite kolory są zasługą tego typu dodatkom, jak cer czy nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy o wiele chętniej wykorzystują rzecz jasna kamienie naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, które potrafią przybierać odcienie od szarych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zwykle zwiększa koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, aniżeli te ze sztucznymi materiałami.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]