Rolety dzień noc i firanki – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

6 maja 2019

W trakcie aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed wyborem: rolety, zasłony czy żaluzje? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem odkryliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, salonie czy dziecięcym pokoju, poza roletą masz możliwość również w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firanka może być w bardziej intensywnym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy też mnóstwo pomysłów na zgranie rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie barw (np. szarości, brązie, bieli, beżu). Inny pomysł to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony dobierz pasujący do estetyki pokoju (marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz stonowana zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to ciekawy pomysł na urządzenie wnętrza. Masz odwagę wypróbować ten stylowy duet u siebie?