Przechowywanie i transport odpadów – kontenery stalowe

23 listopada 2019

Dowiedz się, gdzie kupić kontenery na śmieci, wejdź na ekombud.pl

Nie wszystkie odpady powinny trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w trakcie wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, a także odrzutów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednak wyniknąć trudności powiązane z magazynowaniem oraz transportem śmieci. By ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do magazynowania oraz przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, trociny bądź granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla których przedsiębiorstw?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są rozmaite podmioty. Wśród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywózki gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do punktu legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]