Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

19 października 2020

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Trzeba też mieć na uwadze, że jest to niebanalny detal aranżacji salonu. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych rodzajów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika powinno się wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń mieszkania? Czy podczas picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dopasowanie stolika do indywidualnych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie zagospodarować niedużą powierzchnię wnętrza, ale również w prosty sposób podtrzymać w nim czystość. Warto zastanowić się również kupnem modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i świetnie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można swobodnie komponować z większą liczbą elementów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w szerszym gronie znajomych, rekomenduje się ławy oraz stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o kolistym blacie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z ponownie przetworzonych materiałów, na przykład wyprodukowanym z palet. Interesującym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pnia czy odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc ok. 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.