Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

21 grudnia 2019

Skieruj się tu, aby kupić środki do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki odkażające pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków odkażających zazwyczaj wchodzi alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również sporo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki dezynfekujące – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują również zastosowanie przy myciu blenderów, krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]