Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

20 lutego 2020

Jeśli chcesz zamówić bagażnik dachowy, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, kajaki czy narty. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]