Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

24 maja 2019

Jeśli potrzebujesz masek do włosów, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo niebezpieczna bywa stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, użycie niewłaściwych kosmetyków, spanie z mokrymi włosami lub farbowanie. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów odbudowują dużo intensywniej aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej także chronią włosy. Styliści nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By dotarły w głąb skóry i włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, rekomenduje się używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak różnego typu olejki, keratyna, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]