Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

24 lipca 2018

Klinkier to odmiana ozdobnej cegły, którą można użyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego cechy i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w budownictwie?

Jakie zalety ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zawilgocenie. Płytki z cegły od dziesięcioleci stosuje się jako element wykończenia mieszkań oraz domów – mogą służyć m.in. jako płytki elewacyjne wewnętrzne lub cegła na komin. Klinkier jest stosowany również na podokienniki, naroża, cokoły, a także pozostałe elementy budynków i wspaniale pasuje zarówno do domów utrzymanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo estetycznie i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – niską temperaturę, śnieg, promieniowanie słoneczne czy deszcz. Klinkier elewacyjny pozostaje więc latami w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają również inne atuty – zastosowanie naturalnego surowca sprawia, że są one antyalergiczne i niepodatne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja podkreśli styl, w którym utrzymane są pokoje – wspaniale nada się do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Wysokiej jakości płytki z cegły można kupić w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.