mopy profesjonalne, mop płaski, mop do podłogi

Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

30 grudnia 2019

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najlepszych mopów do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Praktycznie równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza mycie posadzek. Podczas czyszczenia większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]