Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

24 grudnia 2022

Chcesz zamówić lampę solną? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale też inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różne kształty, m.in. kuli lub piramidy.

Lampa solna a generowanie ujemnych jonów

Dużo osób sądzi, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i uspokajający, dlatego rekomenduje się używanie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, dlatego iż przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii oraz dekoracji wnętrz.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]