Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

26 listopada 2018

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to też fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.