Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

13 września 2019

Chcesz nabyć kontenery stalowe? Koniecznie odwiedź ten adres

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, jak również zdemontowane elementy drzwi i okien – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]