Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

24 kwietnia 2019

Dowiedz się więcej o hakowcach na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się wysoką trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie oraz płynne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały miałkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]