Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

25 stycznia 2019

Chcesz kupić czapsy? Odwiedź tę stronę

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]