Kombinezon motocyklowy – jak wybrać najlepszy?

20 lutego 2021

Dowiedz się, gdzie kupić kombinezon motocyklowy.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nieraz także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. By zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie niektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motocykl albo specjalne spodnie wraz z kurtką powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie jedynie w przypadku, gdy kupimy właściwy ich model. Co warto zatem kupić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- czy może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiadamy w poniższych akapitach.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają z reguły uczestniczący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby z rzadka pokonujące dalekie trasy bez dłuższych postojów. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety wiąże się z tym obniżenie wygody ich nakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, np. skorzystanie w nim z toalety bywa ogromnie kłopotliwe. W związku z tym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, bez wahania powinni wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on należytą w większości sytuacji protekcję, a jednocześnie można go bez problemu ściągać i założyć.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy ze skóry

Krój kombinezonu na motor to jakkolwiek nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Równie ważny jest surowiec, z którego jest on wyprodukowany. Tu można wybierać przede wszystkim skórę oraz specjalne materiały tekstylne. Kombinezony ze skóry dają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w czasie upadku. Wypada natomiast zaakcentować, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a jednocześnie dają lepszą wentylację.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]