Kolczyki z koralem

28 listopada 2021

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki z koralem.

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale zawieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed pokusami. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według wielu ludzi, koral zmniejsza lęki i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Pomaga również przy rozwijaniu umiejętności dyplomatycznych. Koral przypisywany jest osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Skąd wydobywa się korale? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z korali charakteryzują się uniwersalnością i nigdy nie są ani przesadnie strojne, ani nadto skromne. Ten rodzaj biżuterii można zakładać na co dzień, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi całą postać, a w zestawieniu ze zwiewną spódnicą doda Ci kobiecości.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]