ametysty, biżuteria z ametystami

Kolczyki z ametystami

20 września 2018

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.