Kiedy używać odzieży i bielizny kompresyjnej?

7 lipca 2021

Jeśli chcesz kupić odzież kompresyjną, powinieneś odwiedzić ten adres.

O odzieży termoaktywnej słyszał właściwie każdy, aczkolwiek nie wszyscy natknęli się na określenie „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bowiem to pojęcie na ogół kojarzone z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przybliżymy ten rodzaj odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na skuteczność treningu osoby ją noszącej.

Sportowa odzież kompresyjna – lepsze dotlenienie mięśni oraz szybsza regenerację tkanek

Odzież i bielizna kompresyjna to specjalistyczne produkty, które posiadają liczne cech pozytywnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Mięśnie opięte taką odzieżą prędzej się regenerują, bo dokładnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta z reguły bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz szybszym usuwaniem kwasu mlekowego ze zmęczonych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa jesienią skutecznie osłoni organizm przed zimnem, natomiast latem nie dopuści do jego przegrzania. Ta specyfika ubrań kompresyjnych pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu ulubionego klubu fitness, jak i tych uprawiających ćwiczenia na świeżym powietrzu. Kolejną niezmiernie ważną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, bo redukuje ona wstrząsy oraz drgania mięśni, notorycznie powracające w czasie treningów o charakterze siłowym.

Dobrze dopasuj rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest przede wszystkim do noszenia podczas aktywnego treningu. Np. koszulki o właściwościach uciskowych podtrzymują mięśnie pleców i brzucha oraz zapewniają należytą wentylację skóry, a spodnie kompresyjne normują pracę mięśni nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Profesjonalni sportowcy, skoncentrowani na ćwiczeniach mięśni całego ciała częstokroć korzystają z kombinezonów kompresyjnych, natomiast zwykli bywalcy klubów fitness najczęściej ograniczają się do kompletu spodnie + koszulka. Skarpetki lub getry kompresyjne można nosić podczas ćwiczeń, niemniej jednak poleca się korzystać z nich raczej zaraz po treningu, by szybciej odbudować mięśnie. Ważne jest również, żeby dobrze dopasować rozmiar bielizny czy odzieży kompresyjnej, tak by nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na przepływ krwi. Bielizna i odzież kompresyjna męska oraz damska to produkt, który bez problemu zakupimy w sklepach sportowych.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]