Kątowniki aluminiowe – rodzaje i zastosowanie

20 listopada 2023

Kątowniki aluminiowe zamówisz na https://metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-ALUMINIOWE/49.

Specjalistyczne kątowniki wyprodukowane z aluminium zapewniają trwałość konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i jakie mają cechy charakterystyczne? W jakich sektorach są używane?

Kątowniki aluminiowe – w kształcie litery L

Kątowniki aluminiowe to komponenty konstrukcyjne przypominające kształtem literę L. Cechują się odpowiednią długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Są one niesamowicie wytrzymałe na niekorzystne czynniki zewnętrzne i nie rdzewieją, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. W grupie kształtowników wyróżniamy też inne rodzaje elementów – między innymi ceowniki i dwuteowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w stacjonarnych hurtowniach, ale również przez internet. W sklepach internetowych oferowane są produkty o różnej wielkości, np. 30 mm x 30 mm, 50 mm x 50 mm czy 60 mm x 60 mm, co gwarantuje doskonałe dostosowanie do rozmaitych wymagań odbiorców. Kątowniki sprzedawane online są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – w branży przemysłowej i reklamowej

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, między innymi w branży motoryzacyjnej, produkcyjnej czy reklamowej. Wykorzystuje się je do konstruowania stelaży maszynowych, barier ochronnych, poręczy itd. O tak uniwersalnym zastosowaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko wyjątkowo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu modelować przez wyginanie.

Dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]