Kapsułki Dolce Gusto – zamienniki są dostępne w sprzedaży

23 lutego 2020

Co trzeba wiedzieć o Dolce Gusto kapsułki?

Ekspresy z systemem Nescafe Dolce Gusto na stałe wtopiły się w krajobraz naszych kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, iż dają nieograniczony dostęp do aromatycznych kompozycji kawy. Smakosze tego napoju z czasem zrozumieli, iż nie muszą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, stąd na rynku w mgnieniu oka powstał powstał popyt na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka marek, które zaczęły stopniowo podbijać serca sympatyków kawy.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Producenci oferujący zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto pochodzą z przeróżnych europejskich krajów, w tym także z Polski. W rzeczy samej, kiedy myślimy o smakowitej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której podawane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, iż najszerszy wybór kapsułek kompatybilnych z Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, a także kawy składające się tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto, espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką oraz wywodzące się z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował również własne cappuccino (Capucci), gorzką ale subtelną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), połączenie kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Inni europejscy producenci kapsułek do ekspresów w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który produkuje wyśmienitą czekoladę na gorąco oraz hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia nie licząc czekolady, produkuje także aromatyczną czarną kawę Intenso o intensywnym smaku, a także dwie jej dwie jej odmiany z dodatkiem mleka – Cortado, z którego można przyrządzić kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o objętości 120 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Nescafe Dolce Gusto sprzedawane są w sklepach w niedużych opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich koszt w sklepach online jest zazwyczaj o kilkanaście procent mniejszy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości napojem już za niewiele ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy pytania, czy na pewno ich użycie nie wpłynie źle na nasze urządzenie, zapytajmy o to sprzedawcę bądź poszukajmy na stronie sklepu listy urządzeń zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]