Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

10 marca 2019

Pawilony są pomocne w każdej firmie zajmującej się handlem. Stanowią dopełnienie sklepu stacjonarnego albo też mogą być nadrzędnym miejscem sprzedaży. Szczególnie dobrze sprawdzają się w trakcie targów i podobnych wydarzeń, a dodatkowo, ze względu na mobilność i szybki montaż, mogą być stosowane np. do handlu w miejscowościach letniskowych lub na sezonowych wyprzedażach. Aby pawilon handlowy dobrze pełnił swoje funkcje, winien być właściwie dopasowany do potrzeb użytkownika. Na co więc zwracać uwagę przy jego doborze?

Pawilon handlowy – jak wybrać?

W ofercie producentów znajdziemy rozmaite rodzaje przenośnych pawilonów handlowych. Każdy z nich można zaliczyć do jednej z 2 grup – pawilonów namiotowych oraz ze sztywnymi ścianami. Te ostatnie wykonywane są na przykład z drewna bądź płyty obornickiej. Cechują się stosunkowo szybkim montażem, jednak ich przenośność jest dużo mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są też od nich o wiele droższe, przez co rekomendowane są raczej do punktów stacjonarnych. Ponadto, mogą pełnić funkcję kas biletowych, kiosków bądź portierni.

Pawilon namiot – czemu warto go używać?

Jeżeli pawilon handlowy ma być często przenoszony lub priorytetem są dla nas koszty, najlepszą opcją będzie pawilon namiot. W przeciwieństwie do popularnej opinii, tego rodzaju konstrukcje charakteryzują się dużą wytrzymałością, będąca wynikiem użycia do ich produkcji najwyższej jakości tworzyw. Zarówno rury, z których wykonane są konstrukcje, jak i powłoki, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. To powoduje, że namiotowy pawilon handlowy, jeśli będzie prawidłowo konserwowany, posłuży kilkanaście lat – nawet przy częstej eksploatacji.