Eleganckie i wytrzymałe uzupełnienie ogrodu – o meblach drewnianych

11 sierpnia 2022

Sprawdź, gdzie zamówić ławkę ogrodową drewnianą, wejdź na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być solidne, ładne oraz wygodne. Z kolei całkowicie inaczej patrzymy na meble ogrodowe. Na polskich działkach i w ogródkach dominują krzesełka oraz stoły z metalu lub plastiku. Tymczasem nic tak znakomicie nie harmonizuje się z intensywną zielenią naturalnego otoczenia jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Nie zmieścisz na działce ławki czy stołu? Miej pod ręką drewniane leżaki ogrodowe

Jeśli mamy większą przestrzeń w ogrodzie trzeba zorganizować ją tak, aby w czasie lata można było w komforcie wypoczywać jak również spożywać posiłki pod gołym niebem. Niezastąpionym wyposażeniem działki lub ogrodu jest tym samym komplet ogrodowy – spory stół razem z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i ich potencjalnych gości. Jeśli ogród jest na tyle obszerny, iż prowadzi przez niego parę ścieżek bądź uformowany w nim został zakamarek ze stawem, polecamy wziąć pod uwagę postawienie w tych miejscach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść lub wręcz się położyć i sycić się otaczającym nas spokojem. Niemniej jednak nawet jeżeli brakuje miejsca na rozstawienie sporego kompletu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w każdej chwili można rozłożyć, by cieszyć się promieniami słońca.

Plusy drewnianych zestawów ogrodowych

Meble z drewna są niesłychanie wytrzymałe, a przy tym znakomicie prezentują się zarówno jako meble balkonowe albo tarasowe, jak i postawione w centrum zieleni. Drewno podkreśla rustykalny charakter otoczenia, jakkolwiek nie oznacza to, iż drewniane meble ogrodowe są sztampowe i nieciekawe. Drewno umożliwia ogromną kastomizację. Meble da się pomalować na różne barwy współgrające z indywidualną aranżacją ogrodu. Łatwo także podkreślić ich naturalność – wystarczy jedynie użyć dobrej jakości bejcy. W przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane komplety ogrodowe wytrzymają lata, jednakże wymaga to od ich właściciela sumiennej konserwacji. Jeśli meble będą regularnie olejowane oraz impregnowane zgodnie ze wskazówkami producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć śladowy wpływ na ich niszczenie. I co zapewne najistotniejsze dla ludzi dbających o środowisko – meble drewniane są najbardziej eko opcją, gdy mówimy o aranżacji działki. Nawet jeśli po czasie trzeba będzie się ich pozbyć, są one odpadem szybko się rozkładającym, a zatem o małym negatywnym oddziaływaniu na środowisko.

Dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]