Do jakich wnętrz sprawdzą się rolety okienne?

3 marca 2019

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są co sezon wśród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – dobierz je do stylu pokoju?

Dobry producent ma w swojej ofercie kilkanaście, a nawet więcej wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra są dostępne w szerokiej palecie barw.
Dopasuj odcień zbliżony do Twojego pokoju lub postaw na barwę w kontraście do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to beże, czerń, biel i szarość. Zwłaszcza szara barwa jest efektowna i elegancka, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenia.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzy się według proporcji szerokość x wysokość. Producenci proponują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości oraz od 116 do 230 cm wysokości. Tego typu rolety będą pasować do ram okiennych o typowych rozmiarach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla klientów, którzy marzą o roletach, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.