Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

25 stycznia 2022

Zobacz shuttersy w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym warto zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także komfortowe. Dowolność zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial, albo jego przyjemne ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwa konserwacja

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Co więcej shuttersy skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich utrzymanie jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]