Czym charakteryzuje się antena naziemna?

22 lipca 2018

Poszukujesz anteny naziemnej? Zobacz tutaj

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się również wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zakupić. Należy wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]