Czy można kupić kompatybilne kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo?

7 czerwca 2020

Co warto wiedzieć o Tchibo kapsułki?

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od czterdziestu lat i pomału zdobyła sobie kolejnych miłośników. Ten wygodny system umożliwia przygotowanie kawy wysokiej jakości w niezwykle prosty sposób – trzeba umieścić kapsułkę z kawą w zasobniku w ekspresie, napełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po minucie można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Kawy speciality z Etiopii i Angoli – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych globalnie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w kawę od jednego producenta. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach oferowanych jest na rynku – także w naszym kraju – coraz więcej ich zamienników. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw single origin, nazywanych również kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, iż wywodzą się z jednego zbioru, gatunku oraz uprawy. Smak takiej kawy jest unikatowy, dlatego że uformowało go wiele rozmaitych czynników, m.in. warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Mieszanie kaw single origin z dodatkami aromatyzującymi czy mlekiem zabija ich unikatowy nuty smak. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Brazylii oraz Etiopii (100% arabika). W tych kawach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – wysokiej jakości każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w pensjonatach czy urzędach, jak i w domu. Cena napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoka i zazwyczaj zamyka się w widełkach 1,10-1,60 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli tożsamy napój serwowany w kafejkach na mieście bądź w bufetach w biurze. Niewysokie ceny i nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych mieszkaniach. Za ich sprawą podamy gościom najlepszej jakości napój w trakcie weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy mogli cieszyć się kubkiem takiej kawy każdego poranka, bez zamartwiania o wysokie koszty. Jeśli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy uprzednio czy będą nadawać się do posiadanego przez nas ekspresu.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]