Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

26 marca 2020

Co powinieneś wiedzieć o Citroen części zamienne?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C4, C5, C6, C-Elysse, Saxo, Xantia, Xsara i Nemo. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają również moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak łatwo i niedrogo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można zamówić online.

Dane kontaktowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]