Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

17 października 2020

Kup ozdobne okiennice

Planując aranżację domu, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Zwykle decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice wewnętrzne shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, PCV, a także z drewna. Okiennice ozdobne shutters montuje się głównie na oknach, niemniej jednak doskonale sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros osób z pewnością kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom niezwykle wytworny wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają również zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada dodatkowo uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkowy atut.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]