Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

24 grudnia 2020

Chcesz zamówić buty na motor? Wejdź na https://bit.ly/33tQRax.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy ubioru dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i zapewne wiele osób chce je mieć z powodu samego ich designu. Niemniej jednak ich najważniejszymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i ochronę stopy oraz goleni podczas możliwego wypadku.

Czym charakteryzują się rozmaite rodzaje obuwia motocyklowego?

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na jednośladach, miewają problem z tym, które buty motocyklowe będą dla nich stosowne. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów kupimy kilka rodzajów butów. To głównie:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na autostradach i torach wyścigowych, gdzie zagrożenie urazów oraz wypadków jest znacznie większe. Buty na motocykl tego typu posiadają liczne usprawnienia redukujące niebezpieczeństwo zadarcia skóry i złamania kości stopy lub goleni. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać na piechotę.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z surowców chroniących nogę przed wilgotnością.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są perfekcyjne na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, dlatego też osłona stopy nie jest w nich najważniejsza. Ich walorem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się pieszo.

Buty na motocykl – przemyśl zakupy

Kupując buty na motocykl trzeba w pierwszej kolejności określić, jakie jest ich główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się dotkliwymi obrażeniami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro zakładane tylko do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały wyśmienicie, ale kierowca nie będzie czuł się w nich wygodnie. Zadaniem obuwia na motor, notabene jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy i ochrona zdrowia kierowcy, toteż jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest niezwykle ważna. Kupujmy wobec tego buty na motocykl cenionych producentów. W razie niepewności powinno się zawsze zwrócić się o poradę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu obuwia.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]