Bursztyn w biżuterii

5 lutego 2020

Jeśli chcesz kupić biżuterię z bursztynem, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – tak u młodzieży, jak i znacznie starszych osób. Jej popularność nie powinna jednak dziwić – złoto Bałtyku jest wszak jednym z najładniejszych surowców, a łatwość jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wykonane z niego ozdoby można dopasować do najróżniejszych trendów. Aby zachować jej wygląd, musimy o nią właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie stworzony przez nas poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Jantar to niezwykle delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik należy owinąć jedwabną tkaniną, a potem dokładnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie trzymać dwóch przedmiotów – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Biżuteria z bursztynem przetrwa dziesięciolecia

Jantar nie znosi silnych środków czyszczących. Lepiej zatem zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej zbyt wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi wielkie wrażenie, ale widać jej lata. Czy można ją odrestaurować? Próbując uczynić to samodzielnie, możesz jedynie pogorszyć sprawę – najlepiej więc zrobisz, zanosząc ją złotnikowi.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]