Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

20 lutego 2020

Zamów blachy trapezowe dachowe na https://regamet.pl/blacha-trapezowa/

Blachy trapezowe na dach tworzą mocne pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Blachy trapezowe dachowe – niedrogie a przy tym odporne pokrycie

Nazwa blach trapezowych czerpie od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony również ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapez?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie również znakomicie prezentować się jako uwieńczenie składów, garaży czy budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową powinno się zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08