Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

27 lutego 2021

Szukasz lampworków? Zobacz tutaj.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – szkło topiono z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś również możemy zrobić je w domu, ale bardziej trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na nadanie mu dowolnych form. Tasiemki gorącego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]