Akcesoria do rolet – zestaw idealny

14 stycznia 2019

Haczyk montażowy, mechanizm do rolety, płytka montażowa i napinacz łańcuszka to najpopularniejsze i najchętniej kupowane akcesoria do rolet. Ich instalacja jest łatwa i intuicyjna – każdy w swoim domu może je przymocować we właściwym miejscu, bez konieczności wiercenia, użycia gwoździ czy śrub. Bezinwazyjny demontaż i montaż to największa zaleta współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym warto wiedzieć

Kupujesz rolety wewnętrzne? Oto komplet akcesoriów, który dostaniesz od producenta:
– napięcie boczne tkaniny,
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe.
W czasie użytkowania rolet wewnętrznych niektóre akcesoria mogą się zużyć. Zwykle współczesne akcesoria do rolet mają najwyższą jakość, ale jeśli podziała na nie zbyt duża siła, to mogą pęknąć. Tak może przydarzyć się np. z uchwytami mocującymi, jeżeli nazbyt mocno otworzymy okno. Nie ma potrzeby wymieniać od razu całych rolet, wystarczy dokupić kilka niewielkich elementów z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej prostej naprawie będą służyć jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień i noc zalecana jest osobom, którym zależy na kontroli ilość światła wpadającego do mieszkania, ale nie wymagają zaciemnienia na poziomie 100%. Komplet akcesoriów do rolet dzień noc to nieodłączna para z roletami okiennymi. Wśród nich są elementysłużących do zwijania oraz rozwijania rolet. Bezcenną pomocą w instalacji, a następnie w użytkowaniu, będzie napinacz i łańcuszek. Celem napinacza jest prawidłowe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie przytnie się ani nie poplącze.