Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

19 grudnia 2018

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym powodem, przez który na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie sztucznej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Łamią one reguły naturalnego linkowania ustalone przez firmę Google, gdyż manipulują miejscem adresu w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują w postaci wpisów marketingowych przepełnionych licznymi frazami. Występuje też proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Gdy nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że jeśli na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej. Specjaliści automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.