Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

16 lutego 2019

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz panele drewniane

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]