Zalety posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

11 października 2020

Nawet rezydentom niedużych polskich miejscowości dokucza problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Ciągnący się przez długi okres czasu brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych, a także grzywien za spalanie w paleniskach niebezpiecznych tworzyw, takich jak produkty z plastiku czy gumy, spowodowały wysokie zapylenie powietrza. Działa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można zatem zadbać samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Walory stosowania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje wysoko uprzemysłowione muszą jak najszybciej rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to bez mała wieloletni oraz niełatwy proces. Miast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się drobin pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości grzybów i mikroorganizmów, wywołujących niekiedy poważne choroby. Zalety posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby borykające się z alergią czy astmą, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka spostrzegą zbawienne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz urządzenie z odpowiednimi atestami

Rezydenci mocno uprzemysłowionych terenów albo osiedleni w sąsiedztwie autostrad powinni posiadać oczyszczacze, które bez problemów uporają się z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o przefiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko wirusy, drobnoustroje oraz zalążki grzybów, ale także szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych domach w mniejszym lub większym stężeniu. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy ma ono stosowne certyfikaty.