Wybielanie zębów przy pomocy światła

15 sierpnia 2018

Mocne i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (nakładki, lakiery, żele), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po trzech zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – profesjonalny preparat do naświetlania

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.