Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

15 maja 2019

Leczenie witaminą staje się obecnie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc uzupełnić go inaczej – w pożywieniu albo za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć duże znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Sporo osób jest przekonana, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Sporo jest także opinii mówiących, że ta procedura przynosi bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując w ten sposób szybszą regenerację, a także przyspieszać gojenie ran oraz usuwać zmiany skórne.

Wlewy witaminowe – o czym warto pamiętać?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. W związku z tym nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy mieć pewność, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących obecność doktora przy zabiegu cały czas.