W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

31 marca 2023

Po więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena skieruj się tu.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Niejednokrotnie jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]