W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

28 sierpnia 2022

Więcej w temacie magnetoterapia aparaty na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]