Vitberg – Pracownia Wibroterapii w Krakowie rozpoczyna działanie

19 kwietnia 2019

Kliknij tu po więcej szczegółów o marce Vitberg

W 2018 r. na krakowskim AWF-ie zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą w niej także prowadzone zajęcia dla studentów AWF-u z dziedziny kosmetologii, odnowy psychosomatycznej oraz fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane produkty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą przysłużyć się do usprawnienia treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany będzie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty obserwacji będą zestawiane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]