Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

7 września 2019

Szukasz soku z kiszonych buraków? Skieruj się tutaj

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znów wróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają również inne, do tej pory mniej lubiane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są godne uwagi – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie składniki kryje sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający masę substancji wpływających dobroczynnie na nasze zdrowie. Kluczowym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysokie stężenie witaminy C – już filiżanka tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego warto go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają radzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność czy wrzody żołądka. Stanowią one również tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]