Proteza czy implantologia? Co wybrać?

13 sierpnia 2018

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale także mają wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, a od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, napojów zawierających alkohol i palenia tytoniu. Ważne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i ból.

Implanty zębowe – jak wybrać stomatologa

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne informacje.