Oczyszczacz powietrza – jak działa?

16 czerwca 2019

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: roztocza, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.